Ne. Dializė atlieka dalį sveikų inkstų darbo, bet ji neišgydys Jūsų inkstų ligos. Dializės procedūros turės būti atliekamos visą gyvenimą, nebent Jums bus atlikta inksto transplantacija.

Dializė reikalinga, nes Jums pasireiškė galutinės stadijos inkstų nepakankamumas. Jūsų inkstai beveik arba visai  nustojo funkcionavę. Inkstai yra organizmo valymo sistema, šalinanti toksinus, elektrolitų ir skysčių perteklių iš organizmo. Inkstų nepakankamumas gali baigtis mirtimi, tačiau šiuolaikinė medicina siūlo gyvybę gelbstintį gydymą – dializę.

Dializės trukmė priklauso nuo:
⦁ per parą išskiriamo šlapimo kiekio;
⦁ skysčio, susikaupusio organizme tarp procedūrų, kiekio;
⦁ toksinių ir cheminių medžiagų, susikaupusių organizme, kiekio;
⦁ paciento svorio;
⦁ naudojamo dializatoriaus (dirbtinio inksto) tipo.

Paprastai viena hemodializės procedūra trunka keturias valandas ir atliekama tris kartus per savaitę. Rečiau atlikti procedūras nerekomenduojama, nes dideli šlapalo ir kitų toksinių medžiagų kiekio kitimai kenkia pacientui.

Hemodializės ir peritoninės dializės atliekamos nuo praeito amžiaus penktojo dešimtmečio vidurio. Dializė, kaip tradicinis gydymas, pradėtas taikyti 1960 m. Nuolatinė ambulatorinė peritoninė dializė pradėta naudoti 1976 m.

Šiuolaikinė dializė yra saugi procedūra, ji taikoma tūkstančiams pacientų visame pasaulyje.

Vedant adatą į fistulę ar dirbtinę jungtį galite jausti diskomfortą, tačiau kitų problemų daugumai pacientų nekyla. Pati dializės procedūra yra neskausminga.

Kai kuriems pacientams jos metu gali sumažėti ar padidėti kraujo spaudimas. Jei taip nutinka, galite justi pykinimą, galvos skausmą ar mėšlungį. Reguliariai atliekant procedūrą, šios problemos dažniausiai išnyksta.

Jei per dializę prastai jaučiatės, pasakykite apie tai personalui. Dažniausiai įmanoma pakoreguoti gydymą taip, kad patiriami nemalonūs simptomai sumažėtų arba visai išnyktų.

Negalime pažadėti, kad taikant dializę jausitės taip pat gerai,  kaip ir prieš pasireiškiant inkstų nepakankamumui. Kad jaustumėtės kiek įmanoma geriau, gydymą sudarys trys pagrindiniai elementai: dializė, dieta ir vaistai.

Dializuojamiems pacientams dieta yra gana griežta ir gali prireikti laiko prie jos priprasti. Ribojamas skysčių vartojimas, reikia atsisakyti maisto produktų, turinčių daug natrio, kalio ir fosforo. Tačiau, pasitelkus vaizduotę, galėsite gamintis skanius patiekalus. Daugiau informacijos apie dietą rasite jai skirtoje temoje. Taip pat mitybą išsamiai aptarsite su sveikatos priežiūros specialistais.

Medikamentus jums paskirs gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų tyrimų rezultatus, bendrą būklę bei gretutines ligas (pavyzdžiui, arterinė hipertenzija ir kt.)

Inkstų nepakankamumui ir dializei būdingos šios komplikacijos:
⦁ susijusios su procedūra: arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas ar padidėjimas, mėšlungis, galvos skausmas;
⦁ nesusijusios su procedūra: anemija, odos sausumas ir niežėjimas, depresija, sumažėjusi lytinė funkcija, osteoporozė (kaulų retėjimas) ir kaulų skausmas.

Nors šios komplikacijos yra įprastos, tai nereiškia, kad visos Jums pasireikš. Šiuos klausimus plačiau galite aptarti su savo gydytoju.
Daugelis pacientų pastebėjo, kad dializė ir vaistai padeda nuo daugelio simptomų, pasireiškusių prieš dializę, – niežėjimo, nuovargio, nuotaikos svyravimų ir miego sutrikimo.

Daugelis dializuojamų pacientų gyvena įprastą gyvenimą, tik turi skirti laiko procedūroms. Dializė dažniausiai padeda pasijusti geriau, nes palengvina daugelį inkstų nepakankamumo sukeltų simptomų. Jums ir Jūsų šeimai reikės laiko priprasti prie dializės.

Taip. Dializės centrų yra visame pasaulyje. „B. Braun“ tinklo klinikose procedūros yra standartizuotos. Mūsų centro darbuotojai padės jums rasti „B. Braun“ ar kitą dializės kliniką užsienio šalyje. Svarbu žinoti, kad prieš vykstant į kitą šalį, reikia iš anksto susitarti dėl dializės procedūrų tos šalies hemodializės centre.

„B. Braun“ klinikų tinklą visame pasaulyje galite rasti čia.

Dauguma pacientų  dializės procedūras toleruoja  gerai ir gali toliau studijuoti bei dirbti. Visgi, jei Jūsų darbe yra daug fizinės veiklos (sunkiai kilnojate, kasate ir pan.), gali tekti keisti darbo pobūdį. Visais atvejais aptarkite savo poreikius su klinikos darbuotojais ir jie pasistengs suderinti Jūsų dializės procedūras su darbu ar studijomis.

Dializės centre visuomet yra kvalifikuotų medicinos darbuotojų, kuriems galite išsakyti savo rūpesčius, problemas bei užduoti klausimus. Jei turėsite labiau specifinių poreikių, rekomenduosime kreiptis arba išrašysime siuntimą pas reikiamą specialistą.

Visi centro darbuotojai turi daug patirties ir galės Jus išklausyti ir Jums padėti. Tūkstančiai pacientų sėkmingai perėjo sunkius pirmuosius hemodializės etapus. Svarbu nepamiršti, kad esate ne vienas, kad visada galite kreiptis pagalbos į centre dirbančius medikus.