Išmokite gyventi su hemodialize

Daugumai pacientų didžiausiu pokyčiu tampa laiko kiekis, kurį jie turi skirti hemodializės procedūroms kiekvieną savaitę. Prie to prisideda ir nuolatiniai vizitai pas gydytoją. Šiuolaikinės medicinos ir dializės metodų dėka, vis lengviau išsaugoti savo asmeninę laisvę planuojant kasdieninę veiklą. Atsiradusių pokyčių integravimui į kasdieninę rutiną reikia tik šiek tiek lankstumo ir laiko planavimo įgūdžių. Pradėti geriausia nuo savaitės plano, kuriame šalia jūsų profesijai, hobiams ir asmeniniam gyvenimui skirto laiko atsiras dializės procedūros ir papildomi vizitai pas gydytojus. Tai padės jums visur suspėti ir nepamiršti paskirtų procedūrų bei vizitų. Po kurio laiko jūs priprasite prie naujos rutinos – atrodys, jog taip buvo visada.

Mankšta/Sportas

Reguliari mankšta yra naudinga jūsų bendrai sveikatos būklei. Dauguma dializuojamų pacientų teigia, jog, pradėjus mankštintis, jie pasijuto geriau. Prieš pradedant sportuoti, pasitarkite su gydytoju dėl tinkamos mankštos ir pratimų. Treniruotės programa turi atitikti Jūsų konkrečius poreikius bei interesus. Mankšta gali Jums padėti jaustis geriau fiziškai bei kontroliuoti emocijas. Rekomenduojamus pratimus rasite čia.

Vairavimas

Inkstų nepakankamumas neturi jokios įtakos jūsų vairavimui. Vis dėlto, jeigu jus kamuoja širdies ligos, regėjimo problemos ar po dializės procedūros jaučiatės prastai, pasikonsultuokite su gydytoju.

Rūkymas

Visi puikiai žino, jog rūkymas sukelia riziką susirgti plaučių ar širdies ligomis. Tyrimai parodė, jog rūkymas taip pat kenkia ir inkstams. Rūkymas yra didžiulė našta jūsų kraujagyslėms bei širdžiai. Pradėjus dializės procedūras, jūs turėtumėte mesti rūkyti. Nesvarbu, ar jūs jau dializuojatės, ar esate ankstyvoje inkstų nepakankamumo stadijoje, jūsų gydytojas su jumis aptars įvairius rūkymo metimo būdus.

Darbas

Dauguma pacientų, sergančių inkstų nepakankamumo ligomis, dirba. Aptarus su darbdaviu visus rūpimus klausimus ir gavus daktaro leidimą, jūs galite tęsti savo darbus. Atsižvelgdamas į tai, jūsų gydytojas suplanuos patogų dializės procedūrų tvarkaraštį.

Intymūs santykiai

Intymumas apima ne tik lytinius santykius, bet ir jausmus, bendravimą ir santykių kūrimą. Fiziniai bei emociniai pokyčiai dėl ligos gali turėti įtakos intymiam gyvenimui. Inkstų ligos gali sukelti fizinius ir emocinius pasikeitimus, kurie gali sumažinti lytinį potraukį bei pajėgumą. Pacientai su galutine inkstų nepakankamumo stadija, gali jaustis pavargę po hemodializės procedūros. Tačiau, jei jūs jaučiate nuolatinį nuovargį, turėtumėt tai aptarti su gydytoju. Vyrai dėl inkstų ligų gali pajusti hormonų pokyčius, kurie veikia lytinį potraukį. Drąsiai kreipkitės į gydytoją ir jis suteiks jums tinkamą pagalbą.

Kelionės

Kiekvienam žmogui reikia poilsio. Inkstų nepakankamumu sergantys pacientai – ne išimtis. Dializuojamų pacientų kelionės reikalauja daugiau planavimo, tad paskutinės minutės bilietai nėra timkamas pasirinkimas. Išankstinis organizavimas padės jums užtikrinti nuostabias atostogas. Planuodami atostogas ar dalykinę kelionę, paprašykite medicinos personalo, kad jums pagelbėtų susitarti dėl dializės procedūrų pasirinktoje šalyje. Jūsų gydytojas mielai padės jums suplanuoti dializės procedūras Braun dializės centruose kitose šalyse. Gydytojas jums paruoš reikalingus medicininius išrašus ir padės išsiaiškinti, kokius dokumentus reikia turėti su savimi nuvykus į sutartą kliniką. Braun dializės klinikų sąrašą rasite čia.